Rozvoj CEFC Europe v ČR bude pokračovat

Praha, 19. března 2018 – Společnost CEFC Europe vítá potvrzení rozvoje českých projektů v rámci iniciativy One Belt One Road a českých aktiv ze strany jak vlády města Šanghaje, kde sídlí skupina CEFC China, tak ze strany CEFC China. Deklarována byla pokračující plná podpora nejen ziskovým projektům, ale i rozvoji neziskových aktivit jako jsou Centrum tradiční čínské medicíny a SK Slavia Praha.

CEFC China i nadále považuje projekty v České republice za jednu ze svých priorit a přikládá jim velkou důležitost. Vedení CEFC China jednoznačně potvrdilo garanci splacení půjčky u J&T Group, a to nejdéle v řádném termínu ke dni splatnosti.

Společnost CEFC Europe byla informována o vstupu nového akcionáře do CEFC Europe a považuje ho za velkou příležitost a výhodu vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z nejsilnějších a nejprestižnějších čínských společností s bohatými mezinárodními zkušenostmi.

„Rozvoj našich projektů bude nadále pokračovat a těšíme se na spolupráci s novým akcionářem. Vidíme řadu synergií mezi jeho aktivitami a aktivitami CEFC Europe nejen v Číně, ale po celém světě,“ uvedla Marcela Hrdá, výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company, a.s.

Společnost CEFC Europe byla informována o připravované změně akcionářské struktury, ve které již nebude nadále působit ani jako akcionář a ani ve vedení společnosti pan Ye Jianming.

Považujeme za mimořádně důležité oficiální potvrzení informace o tom, že samotná skupina CEFC China jako právnická osoba není předmětem vyšetřování čínských úřadů.

S ohledem na připravovanou změnu v akcionářské struktuře skupiny CEFC stahuje žádost o navýšení svého podílu ve skupině J&T Finance Group, kterou podala k ČNB. Společnost bude se svými partnery jednat o dalším pokračování tohoto projektu v nové situaci vstupu minoritního akcionáře do CEFC Europe.

 

Kontakt pro média:

Pavel Bednář

Ředitel komunikace

CEFC Group (Europe) Company, a.s.

E: pavel.bednar(@)cefceurope.com