CEFC Europe výrazně posílila svůj kapitál

 

Praha, 9. března 2018 – Společnost CEFC Group (Europe) Company k 1. březnu posílila svůj kapitál celkem o 13,5 miliardy korun. Stalo se tak formou příplatku k základnímu kapitálu. Společnost i nadále úspěšně a beze změn řídí své investiční portfolio v oblastech financí, letectví a cestovního ruchu, průmyslu a výrobě, real-estate či sportu.

Mateřská společnost se sídlem v Hongkongu vyjádřila posílením kapitálu firmy důležitost, jakou evropským projektům přikládá. Zároveň tím posílila samostatnost CEFC Europe. Navýšení vlastního kapitálu firmy je signálem, že společnost je stabilním a kredibilním partnerem.

„Naše investiční portfolio je stabilizované a financování našich aktiv je transparentní. Během dvou a půl let jsme se etablovali v českém a evropském byznysovém prostředí a stali se jednou z předních investičních společností působících na trhu. V současné době CEFC Europe spravuje v ČR aktiva v celkové výši přes 1,5 miliardy eur. Naše investiční projekty jsou ziskové a míra našeho zadlužení patří dokonce k nejmenším v ČR ve srovnání s velkými investičními skupinami, které na zdejším trhu působí,“ uvedla Marcela Hrdá, výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company.

V posledních dnech je společnost pod vlivem spekulativní mediální kampaně. Je nutné zdůraznit, že CEFC Europe je samostatná entita, její projekty, které provozuje v sedmi evropských zemích, jsou soběstačné a fungují nezávisle na mateřské společnosti sídlící v Hongkongu. Odmítáme zároveň spekulace médií o tom, že by jakékoliv naše společnosti (SK Slavia Praha, Eden Arena a další) čelily finančním či jiným problémům v kontextu informací, která média publikovala v posledních dnech.

 

Kontakt pro média:

Pavel Bednář

Ředitel komunikace

CEFC Group (Europe) Company, a.s.

E: pavel.bednar(@)cefceurope.com