Skupina CEFC se stala majitelem Eden Areny

Praha, 28. dubna 2017 – Skupina CEFC dnes převzala 100 % akcií společnosti Eden Arena a stala se tak majitelem nejmodernějšího fotbalového stadionu v České republice. Arénu chce dále využít a rozvíjet nejen jako domov fotbalového klubu SK Slavia Praha, který vlastní, ale i jako multifunkční sportovní, kulturní a společenské centrum.

 

Eden_Arena3Obě strany transakce se dohodly, že přesnou kupní cenu nebudou zveřejňovat, je však možné uvést, že částka se pohybuje okolo jedné miliardy korun.

„Skupina CEFC převzala Eden Arenu bez jakýchkoli závazků z minulosti, ať již právních nebo finančních. Na tom jsme trvali od samého začátku a to byl také důvod, proč dokončení transakce trvalo zhruba rok. Současný stav nám tak umožní okamžitý rozvoj našich dalších obchodních aktivit při využití multifunkčního areálu v Edenu jako sportovního, společenského a kulturního centra,“ uvádí Marcela Hrdá, výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company.

Multifunkční Eden Arena se začala stavět v roce 2006, první ligové fotbalové  utkání se zde odehrálo v květnu 2008. Na stadionu má zázemí SK Slavia Praha, která zde hraje domácí zápasy. Tím, že SK Slavia Praha i Eden Aréna mají nyní jednoho vlastníka, bude hrát Slavia Praha po mnoha letech skutečně doma, na vlastním stadionu. Jak Eden Arena, tak fotbalový klub SK Slavia Praha budou pod společným řízením Martina Kroba, generálního ředitele SK Slavia Praha.

„Podařilo se nám vrátit Slavii Praha na vrchol české fotbalové ligy. Stadion je srdcem a duší každého fotbalového klubu. Nejstarší fotbalový klub, a zároveň jeden ze dvou nejznámějších v České republice, si s respektem k jeho historii a tradici zaslouží mít vlastní stadion. Naším dlouhodobým záměrem je budovat ze Slavie jeden z nejlepších klubů regionu a spojení klubu se stadionem v Edenu pod jednoho vlastníka k tomu vytváří optimální předpoklady. Teď je již Slavia v Edenu opravdu doma,“ uvedl Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha.

Symbolické předání klíče od stadionu z rukou CEFC do rukou Slavie se uskuteční v neděli, kdy Slavia hostí Fotbalový klub Jablonec. Utkání bude provázet velkolepá oslava s pivním městečkem, živou hudbou, světelnou show a ohňostrojem. Slavia před Edenem slavnostně odhalí chodník slávy před VIP recepcí za účasti rodin největších slávistických legend. Před zápasem se uskuteční rozhovor s legendami o jejich působení v Edenu a vztahu ke stadionu. Dojde i k jejich ocenění za zásluhy o Slavii či k symbolickému přestřižení pásky na počest získání stadionu v Edenu. Program začíná už ve 14:00 a končí až pozdě večer.

 

O CEFC China

CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společností v Šanghaji a sedmou největší soukromou společností v Číně. V žebříčku největších společností světa Fortune Global 500 za rok 2016 patří CEFC China 229. pozice. Prioritními oblastmi působení společnosti jsou finance a energetika, ale podniká i v řadě dalších odvětví. Po celém světě zaměstnává více než 30 tisíc lidí.

CEFC China se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. Založila zde společnost CEFC Group (Europe) Company. Od září 2015 zde uskutečnila řadu významných investic, mezi nimiž dominují kapitálové vstupy do J&T Finance Group, strojírenské společnosti ŽĎAS, leteckého přepravce Travel Service, společnosti Pivovary Lobkowicz Group, dále do mediální skupiny Médea Group a vydavatelského domu Empresa Media a Televizní skupiny Barrandov. Společnost je strategickým partnerem v investici do internetové cestovní agentury Invia, CEFC je dále majitelem dvou top pětihvězdičkových pražských hotelů Mandarin Oriental Prague a Le Palais Art Hotel Prague, prestižního pražského administrativního a obchodního komplexu Florentinum a také historické budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy. Je majoritním vlastníkem nejstaršího českého fotbalového klubu SK Slavia Praha.

 

O Eden Areně

Eden Arena je multifunkční centrum a domovský stadion fotbalového klubu SK Slavia Praha. Stadion má kapacitu téměř 20 tisíc diváků. Začal se stavět v roce 2006 a první ligové utkání se zde odehrálo v květnu 2008. Stadion je vystavěn na ploše cca 22 tisíc metrů čtverečných. Střecha z oceli, která kryje diváky před nepřízní počasí, je usazena tak, že výhledy z ochozů nejsou omezeny žádnými sloupy. Osvětlení stadionu je umístěno přímo v jeho střeše. Kromě vlastního stadionu s travnatou vyhřívanou plochou a sídla a zázemí SK Slavia jsou v Eden Areně ještě obchodní a kancelářské plochy, hotel, banka, restaurace rychlého občerstvení a další prostory. Za dobu, kterou je Eden Arena v provozu, zde proběhl bezpočet fotbalových utkání, také se zde konají koncerty světových hudebníků. Celý objekt je multifunkční, a to ho dělá unikátním a moderním zařízením s řadou možností využití.