CEFC China dokončila převzetí prestižního objektu Florentinum

Praha, 23. prosince 2016 – Společnost CEFC China dokončila převzetí nejprestižnějšího administrativního komplexu v České republice – pražského Florentinum. Majitelem se stala dnes po zaplacení 100% kupní ceny.

 

„„Florentinum je vynikající obchodní příležitostí v oblasti realit. Jeho areál chceme dále rozvíjet a vytvářet co nejlepší podmínky jak pro vlastní zázemí CEFC, která v České republice buduje svou evropskou centrálu, tak pro všechny jeho nájemce. Jsme přesvědčeni, že s ohledem na umístění Florentina v centru Prahy a plánovaný rozvoj jeho okolí bude význam objektu dále růst,“

uvedla Marcela Hrdá, výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company.

 

Smlouva o koupi mezi bývalým majitelem, investiční skupinou Penta, a CEFC China byla uzavřena již začátkem listopadu 2016. Následovaly další právní a administrativní náležitosti včetně schválení transakce Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

 

florentinum2CEFC China získala Florentinum v mezinárodní soutěži, která vyžadovala plnění a respektování všech pravidel náročného mezinárodního tendru. Svou nabídkou CEFC China předčila celou řadu uchazečů včetně jednoho německého investora, jehož nabídka konkurovala nabídce společnosti ve finále.

Florentinum je administrativní palác s obchodní pasáží, nádvořím a zahradou, který byl uveden do provozu ke konci roku 2013. V současné době je Florentinum plně obsazené,  výjimečnost administrativní budovy zhodnocuje i fakt, že všech 70 nájemníků má uzavřeny smlouvy na dlouhodobý pronájem. Z nejvýznamnějších nájemníků  Florentina lze uvést například investiční skupinu Penta, společnosti EY, Renomia, Veolia, BlueLink, Bank of China, HSBC Bank, RSJ, Dr.Max a Fortuna či Hospodářskou komoru ČR.

Florentinum patří mezi nejzajímavější moderní stavby středoevropského a východoevropského regionu. Od roku 2013 získalo řadu mezinárodních ocenění, mezi které patří například prestižní cena za nejlepší kancelářský projekt roku 2014 (CEEQA, Varšava), či ocenění za šetrnost vůči životnímu prostředí, ESSA (CIJ, Praha).

 

O CEFC China

CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společností v Šanghaji a sedmou největší soukromou společností v Číně. V žebříčku největších společností světa Fortune Global 500 za rok 2016 patří CEFC China 229. pozice. Prioritními oblastmi působení společnosti jsou finance a energetika, ale podniká i v řadě dalších odvětví. Po celém světě zaměstnává téměř 30 tisíc lidí.

CEFC China se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. Od září 2015 zde uskutečnila řadu významných investic, mezi nimiž dominují kapitálové vstupy do J&T Finance Group, strojírenské společnosti ŽĎAS, leteckého přepravce Travel Service, společnosti Pivovary Lobkowicz Group, dále do mediální skupiny Médea Group a vydavatelského domu Empresa Media a Televizní skupiny Barrandov. Společnost je strategickým partnerem v investici do internetové cestovní agentury Invia.cz. CEFC je dále majitelem dvou top pětihvězdičkových pražských hotelů Mandarin Oriental Prague a Le Palais Art Hotel Prague a také historické budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy. Je majoritním vlastníkem nejstaršího českého fotbalového klubu SK Slavia Praha.