Marcela Hrdá se stává novou předsedkyní dozorčí rady společnosti Pivovary Lobkowicz Group


Praha, 22. listopadu 2016 – Společnost CEFC China přebírá řízení společnosti Pivovary Lobkowicz Group (PLG). Jako majoritní akcionář považuje skupinu PLG za jednu ze svých priorit a přichází s novou strategií jejího řízení a rozvoje s cílem vrátit tradiční české pivo k domácím zákazníkům a zároveň se výrazně etablovat na čínském trhu. Výkonná viceprezidentka společnosti CEFC Group (Europe) Company Marcela Hrdá jako nejvyšší exekutivní manažer CEFC v Evropě osobně přebírá řízení dozorčí rady PLG a stává se její novou předsedkyní.

Pivovary Lobkowicz jsou naprosto unikátní tím, že provozují sedm regionálních českých pivovarů, které kromě klasických ležáků nabízí množství pivních speciálů. Při vaření všech druhů piva Pivovarů Lobkowicz je kladen důraz na původní receptury a používání nejkvalitnějších surovin.

Převzetí řízení společnosti PLG vnímám jako důležitý úkol od akcionáře, který má silné finanční zázemí a pomůže rozvinout aktivity celé skupiny. Plánujeme navýšit akcionářský podíl CEFC China ve společnosti PLG na 100 procent. Dojde k posílení základního jmění společnosti, což umožní další investice do výroby a distribuční sítě. Příkladem je nová linka na stáčení piva do plechovek v pivovaru v Protivíně,“ uvedla Marcela Hrdá.

V souladu s novou strategií dochází také k jmenování nového managmentu PLG. Povede ho generální ředitel Kamil Špendla. Jedná se o jednoho z nejzkušenějších manažerů v oblasti potravinářství a řízení české a slovenské maloobchodní sítě. Na řídících pozicích působil například v Delvita Group či ve slovenské společnosti Pražiarne, baliarne obchodu a řadě dalších.

Věřím v manažerské kvality nového generálního ředitele a očekáváme od něj upevnění pozice PLG jako jedné z nejsilnějších pivovarnických skupin na českém trhu,“ dodala Marcela Hrdá.

Jedním z úkolů nového managmentu je posílit distribuci piva z pivovarů Lobkowicz do českých domácností, restaurací a do maloobchodní sítě. Nový managment má také připravit restrukturalizaci společnosti a připravit ji pro výrazný export českého piva na čínský trh. S tím souvisí i přichod strategického partnera z Číny.

České pivo je jedinečný artikl a uděláme maximum pro to, abychom ze značek Pivovarů Lobkowicz  udělali top produkty na trhu v České republice i v Číně,“ uvedl nový generální ředitel Kamil Špendla.

Kvalita a světový věhlas českého piva stejně tak jako zázemí CEFC v Číně pomohou dveře na tamní trh významně otevřít.

Nejsme prozatím spokojeni se současným stavem exportu českého piva do Číny. Dosud jsme nevyužili naší největší výhody, že jsme jednou z předních čínských privátních společností, která působí na největším světovém trhu. Využijeme proto všechny naše kontakty, abychom export českého piva na čínský trh výrazně posílili,“ dodala Marcela Hrdá.

Novým členem týmu se proto také stává Jiří Kaleta, který bude zastávat pozici ředitele pro obchod a marketing skupiny PLG. Jedním z hlavních úkolů tohoto zkušeného manažera bude právě expanze na čínský trh. Rovněž se bude věnovat rozšíření aktivit PLG ve střední a východní Evropě.

Součástí nejužšího manažerského týmu zůstává současný finanční ředitel PLG Jiří Charvát, který se nově stává i členem představenstva PLG.

 

O PLG

Pivovary Lobkowicz Group, a.s. jsou čtvrtou největší českou pivovarnickou skupinou. Skládají se ze sedmi regionálních pivovarů v Protivíně, Uherském Brodě, Jihlavě, Hlinsku v Čechách, Klášteře nad Jizerou, Vysokém Chlumci a Černé Hoře. Skupina produkuje 70 značek piva. Mezi hlavní patří Lobkowicz, Rychtář, Klášter, Platan, Ježek, Černá Hora, Uherský Brod. Kromě tradičního piva jako je světlý ležák, nabízí skupina širokou škálu pivních specialit – od polotmavých piv a piv s vyšším obsahem alkoholu, až k tmavým ležákům a nealkoholickým pivům. Skupina rovněž nabízí řadu stále žádanějších svrchně kvašených piv typu IPA, ALE, pšeničné.

O CEFC China

CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společností v Šanghaji a sedmou největší soukromou společností v Číně. V žebříčku největších společností světa Fortune Global 500 za rok 2016 patří CEFC China 229. pozice. Prioritními oblastmi působení společnosti jsou finance a energetika, ale podniká i v řadě dalších odvětví. Po celém světě zaměstnává téměř 30 tisíc lidí.

CEFC China se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. Od září 2015 zde uskutečnila řadu významných investic, mezi nimiž dominují kapitálové vstupy do J&T Finance Group, strojírenské společnosti ŽĎAS, letecké společnosti Travel Service, společnosti Pivovary Lobkowicz Group, internetové cestovní agentury Invia.cz, dále do mediální skupiny Médea Group a vydavatelského domu Empresa Media a Televizní skupiny Barrandov. Je majitelem dvou top pětihvězdičkových pražských hotelů Mandarin Oriental Prague a Le Palais Art Hotel Prague a také historické budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy. Je majoritním vlastníkem nejstaršího českého fotbalového klubu SK Slavia Praha.