CEFC China získala dalších 20 procent akcií SK Slavia Praha

 

slav_logPraha, 22. listopadu 2016 – Společnost CEFC China dnes po dohodě s Jiřím Šimáně odkoupila od společnosti Fly Sport Investments s.r.o. zbývajících 20 procent akcií fotbalového klubu SK Slavia Praha. Ve společnosti SK Slavia Praha tak nyní vlastní 99,964 procent. Současně došlo k vyplacení všech půjček, které Fly Sport Investments poskytla společnosti SK Slavia Praha.

CEFC China děkuje Jiřímu Šimáně za partnerství a spolupráci na záchraně nejstaršího českého fotbalového klubu. Jiří Šimáně i nadále zůstává čestným prezidentem SK Slavia Praha a CEFC China se těší na další budoucí spolupráci s ním.

Ambicí CEFC China je klub dále rozvíjet a budovat z něj jeden z předních fotbalových klubů ve střední Evropě. Součástí této strategie je také úplné oddlužení klubu. Půjčky, které CEFC China dosud SK Slavia Praha poskytla, budou nyní kapitalizovány, a to cestou navýšení základního jmění společnosti.

 

O CEFC China

CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společností v Šanghaji a sedmou největší soukromou společností v Číně. V žebříčku největších společností světa Fortune Global 500 za rok 2016 patří CEFC China 229. pozice. Prioritními oblastmi působení společnosti jsou finance a energetika, ale podniká i v řadě dalších odvětví. Po celém světě zaměstnává téměř 30 tisíc lidí.

CEFC China se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. Od září 2015 zde uskutečnila řadu významných investic, mezi nimiž dominují kapitálové vstupy do J&T Finance Group, strojírenské společnosti ŽĎAS, letecké společnosti Travel Service, společnosti Pivovary Lobkowicz Group, internetové cestovní agentury Invia.cz, dále do mediální skupiny Médea Group a vydavatelského domu Empresa Media a Televizní skupiny Barrandov. Je majitelem dvou top pětihvězdičkových pražských hotelů Mandarin Oriental Prague a Le Palais Art Hotel Prague a také historické budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy. Je majoritním vlastníkem nejstaršího českého fotbalového klubu SK Slavia Praha.

 

Kontakt pro média za CEFC China:

Pavel Bednář

Ředitel komunikace CEFC Group (Europe) Company

E: pavel.bednar@cefceurope.com