Společnost CEFC se stala majitelem hotelu Mandarin Oriental Prague

Praha, 31. 8. 2016 – Společnost CEFC dnes převzala jeden z top pěti pražských hotelů Mandarin Oriental Prague a stala se tak jeho stoprocentním majitelem. Celá akvizice tím byla úspěšně uzavřena a vypořádána.

 

 

„„Hotel se stane součástí silné divize cestovního ruchu holdingu CEFC v České republice. Jeho využití skvěle zapadá do koncepce působení a aktivit CEFC v oblasti turizmu,“

uvedla Marcela Hrdá, výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company.

 

K převzetí hotelu došlo poté, co transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Mandarin Oriental Prague se nachází v historických prostorách bývalého kláštera na Malé Straně a je unikátní svou atmosférou a prostředím. Návštěvníkům poskytuje vysoký komfort ubytování a dalších služeb. Nový vlastník hodlá využít veškeré přednosti hotelu a dále je rozvíjet.

Společnost CEFC chce ve své obchodní strategii využít rychlého nárůstu počtu turistů mezi Čínou. Cílem je vytvořit komplexní nabídku služeb pro turisty i podnikatele z Číny a celé Asie. Akvizice hotelu Mandarin Oriental je dalším krokem, který navazuje na již uskutečněné investice v tomto směru, jakými byly kapitálové vstupy do leteckého přepravce společnosti Travel Service, do skupiny Invia či koupě dalšího pětihvězdičkového hotelu Le Palais na pražských Vinohradech.

CEFC plánuje realizovat i další projekty v oblasti cestovního ruchu a hotelového průmyslu, a to i v sousedních zemích. Hodlá také využít příležitostí, které plynou z provozu přímého leteckého spojení mezi Prahou a Čínou.

 

O hotelu Mandarin Oriental Prague

Luxusní pětihvězdičkový hotel Mandarin Oriental se nachází na místě bývalého kláštera ze 14. století na Malé Straně v Praze. Hotel nabízí ubytování v jednom z 99 prostorných pokojů a apartmánů s renesančními trámovými stropy či barokními klenbami. Jedinečnou atmosféru vytváří právě snoubení původních architektonických prvků se současným designem. Chloubou hotelu je spa centrum, které je jako jediné na světě umístěné v bývalé renesanční kapli. Restaurace umístěná v sále s barokní klenbou nabízí menu z asijských i evropských receptů.

 

 

Kontakt pro média za CEFC:

Pavel Bednář

Ředitel komunikace CEFC Group (Europe) Company

E: pavel.bednar@cefceurope.com