Společnost CEFC jednala o strategické spolupráci se skupinou Vítkovice Machinery Group

PRAHA/OSTRAVA, 12. 8. 2016 – Čínská společnost CEFC, která má v České republice vlastnické podíly v řadě společností, včera, krátce po převzetí strojíren ŽĎAS a jejich dceřiné firmy TS Plzeň, jednala o strategické spolupráci se skupinou VÍTKOVICE MACHINERY GROUP. Ta je jednak přirozeným partnerem ŽĎASu v dodavatelském řetězci českého strojírenství, jednak tradičním dodavatelem sofistikovaných strojírenských výrobků a investičních celků do Číny.

 

 

„V Ostravě jsme se zajímali o další spolupráci, ale také o potenciál pro export energetických zařízení. Na čínském trhu jsou široké možnosti uplatnění vítkovické produkce, zejména v energetice i jaderném strojírenství,“

uvedl Jiang Bingsi, president CEFC Group (Europe) Company.

 

Čínská společnost nedávno koupila strojírny a slévárny ŽĎAS od skupiny Železiarne Podbrezová. Vedle ŽĎASu získala také jeho dceřinou společnost TS Plzeň a majoritní podíl v německé pobočce ŽĎAS SGS GmbH.

„Jsme dlouholetými partery, proto nás přirozeně zajímá i společná budoucnost a samozřejmě čínský trh, kde jsou Vítkovice dlouhodobě známou značkou s řadou referencí, včetně energetiky,“ říká hlavní vlastník skupiny Vítkovice Machinery Group Jan Světlík.

 

20160811_CEFC_VMG_2Vítkovice působí v Číně 80 let. Vlastní obchodní zastoupení v Číně otevřely v roce 1935 v Shanghaji. Tradičně tamním zákazníkům dodávaly kolejnice, ocelové láhve, mosty, hutní zařízená a části elektráren –  např. turbíny, kotle a ocelové konstrukce. Mimo jiné také pro známou elektrárnu Schen Tou a zařízení pro čínskou jadernou energetiku (v r. 2003). Značka Vítkovice je v Číně známá i díky zalomeným hřídelím a bioplynovým stanicím. Bioplynová stanice ve městě Saifeiya v čínské provincii Vnitřní Mongolsko – je největším zařízením svého druhu na světě, které využívá k výrobě bioplynu kachní kejdu (dodáno v r. 2007).

„Jsem přesvědčena, že prohloubení spolupráce ŽĎASu a Vítkovice Machinery Group umožní oběma společnostem získání rozsáhlejších zakázek a otevření nových trhů. CEFC je silný finanční a průmyslný partner a takovéto kroky bude aktivně podporovat,“ uvedla Marcela Hrdá, výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company.

Skupina CEFC má v ČR mimo jiné podíly v Pivovarech Lobkowicz Group, vstoupila do letecké společnosti Travel Service, finanční skupiny J&T, skupiny Médea Group a Empresa Media či do vlastnické struktury největšího českého prodejce zájezdů Invia.cz. Je rovněž majitelem 5*hotelu Le Palais, nabývá hotel Mandarin Oriental Prague a je většinovým vlastníkem fotbalového klubu SK Slavia Praha.

CEFC je největší soukromou společnosti v Šanghaji a v žebříčku největších společností světa Fortune Global 500 letos zaujala 229. místo.

 

KONTAKTY:

CEFC Group (Europe) Company

Mgr. Pavel Bednář, ředitel komunikace

E: pavel.bednar(zavináč)cefceurope.com

 

VÍTKOVICE MACHIERY GROUP

Mgr. Eva Kijonková, mediální zastoupení

E: eva.kijonkova(zavináč)ek-media.com