Společnost CEFC převzala přední český strojírenský podnik ŽĎAS

Praha, 10. 8. 2016 – Společnost CEFC dokončila dne 10. 8. 2016 akvizici předního českého strojírenského podniku ŽĎAS, a. s. ve Žďáru nad Sázavou. Zároveň s tím dochází i k převzetí jeho dceřinné společnosti TS Plzeň, a. s. a majoritního podílu ve společnosti ŽĎAS SGS GmbH.   

 

„Jsme rádi, že akvizicí společnosti ŽĎAS můžeme navázat na úspěšnou tradici českého strojírenství, které je svou kvalitou známé po celém světě. Máme velký zájem udržet stávající rozsah výroby a zaměstnanosti a dále rozvíjet potenciál, jaký strojírenská produkce společnosti ŽĎAS a její dceřinné firmy TS Plzeň má,“

uvedla Marcela Hrdá, výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company.

 

Strategický investor, jakým je CEFC, chce posílit významné postavení společnosti ŽĎAS na evropských a světových trzích a zvýšit podíl exportu jejích výrobků. Spojení s CEFC usnadní například hledání nových příležitostí na čínském a asijských trzích.

Naším cílem je strojírenský podnik s více než dvěma a půl tisíci zaměstnanci úspěšně rozvíjet a zajišťovat pro něj nové zakázky,” dodala Marcela Hrdá.

 

ZDASVstup CEFC zajistí nejen stabilitu obou společností a pomůže udržet rozsah výrobního sortimentu a zaměstnanosti, ale umožní také zlepšovat jejich technickou úroveň a konkurenceschopnost. Zároveň napomůže dalšímu rozvíjení know-how obou podniků.

Akvizice společnosti ŽĎAS zapadá do investiční strategie CEFC v Evropě, ve které je jednou ze stěžejních oblastí průmysl. Právě pod divizi průmyslu evropského holdingu CEFC bude strojírenský podnik patřit.

S převzetím společnosti dojde také k novému jmenování vrcholných orgánů. Předsedou dozorčí rady ŽĎAS se stane pan Jiang Bingsi, CEO (výkonný ředitel) společnosti CEFC Group (Europe) Company. V čele představenstva bude paní Marcela Hrdá, výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company. Stejné obsazení těchto pozic vrcholných řídících orgánů bude i v případě společnosti TS Plzeň.

Akvizice společnosti ŽĎAS byla potvrzena 30. března 2016 v Praze. Následně došlo k vypořádání všech právních náležitostí a ke schválení transakce Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

 

O společnosti ŽĎAS

Akciová společnost ŽĎAS, sídlící ve Žďáru nad Sázavou, patří k významným českým výrobcům v oblasti těžkého strojírenství. Výroba zde byla zahájena již před 65 lety. V současné době společnost zaměstnává zhruba 2500 lidí. Výroba je zaměřena na tvářecí stroje, kovací či hydraulické lisy, zařízení na zpracování šrotu, zařízení na zpracování válcovaných výrobků, odlitků a nástrojů, především pro automobilový průmysl. Dceřinnou společností ŽĎAS, a. s. je TS Plzeň a.s., společnost má také majoritní podíl ve firmě ŽĎAS SGS GmbH se sídlem v Německu.

 

O CEFC:

Společnost CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společnosti v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. Svoje zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, UAE, Indonésii, Singapuru, Jižní Koreji nebo Japonsku.

CEFC se letos podařilo výrazně vylepšit své postavení mezi pěti sty největšími společnostmi světa, a to když dosáhla 229. pozice v prestižním žebříčku Fortune Global 500. Oproti loňskému roku se posunula o 113 míst.

CEFC se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. V ČR je již majoritním vlastníkem skupiny Pivovary Lobkowicz, vstoupila do společností Travel Service, J&T, ŽĎAS, Médea Group a Empresa Media, investovala do několika nemovitostí včetně budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy a je většinovým vlastníkem fotbalového klubu SK Slavia Praha. Stala se také partnerem české fotbalové reprezentace.

 

 

Kontakt pro média za CEFC:

Pavel Bednář

Ředitel komunikace CEFC Group (Europe) Company

pavel.bednar(@)cefceurope.com