Společnost CEFC se stává majitelem pětihvězdičkového hotelu Mandarin Oriental v Praze

Praha, 1. 8. 2016 – Společnost CEFC převezme jeden z předních pražských hotelů Mandarin Oriental. Pětihvězdičkový hotel, který je unikátní tím, že se nachází v historických prostorách bývalého kláštera na Malé Straně, zařadí do svých aktivit v oblasti cestovního ruchu.

 

„Hotel Mandarin Oriental patří mezi TOP 5 hotelů v Praze a jsme velmi rádi, že se stane součástí silné divize cestovního ruchu holdingu CEFC v Česke republice. CEFC planuje ve své obchodní strategii využít rychlého nárůstu počtu turistů mezi Čínou a Českou republikou a tato akvizice je dalším logickým krokem, který navazuje na předchozí investice v této oblasti, tedy do leteckého přepravce společnosti Travel Service, skupiny Invia nebo hotelu Le Palais Art Hotel Prague,“

uvedla Marcela Hrdá, výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company.

 

Celá transakce ještě podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Cílem CEFC v oblasti cestovního ruchu je vytvoření komplexní nabídky služeb pro turisty a podnikatele z Číny a celé Asie. Do této koncepce zcela zapadá i využití hotelu Mandarin Oriental, jehož prostředí je skutečně výjimečné a poskytuje návštěvníkům vysoký komfort ubytování a daších služeb.

CEFC plánuje realizovat i další projekty v oblasti cestovního ruchu a hotelového průmyslu, a to i v sousedních zemích. Hodlá také využít příležitostí, které plynou z provozu přímého leteckého spojení mezi Prahou a Čínou.

 

O hotelu Mandarin Oriental

Luxusní pětihvězdičkový hotel Mandarin Oriental se nachází na místě bývalého kláštera ze 14. století na Malé Straně v Praze. Hotel nabízí ubytování v jednom z 99 prostorných pokojů a apartmánů s renesančními trámovými stropy či barokními klenbami. Jedinečnou atmosféru vytváří právě snoubení původních architektonických prvků se současným designem. Chloubou hotelu je spa centrum, které je jako jediné na světě umístěné v bývalé renesanční kapli. Restaurace umístěná v sále s barokní klenbou nabízí menu z asijských i evropských receptů.

 

O CEFC:

Společnost CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společnosti v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. Svoje zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, UAE, Indonésii, Singapuru, Jižní Koreji nebo Japonsku.

CEFC se letos podařilo výrazně vylepšit své postavení mezi pěti sty největšími společnostmi světa, a to když dosáhla 229. pozice v prestižním žebříčku Fortune Global 500. Oproti loňskému roku se posunula o 113 míst.

CEFC se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. V ČR je již majoritním vlastníkem skupiny Pivovary Lobkowicz, vstoupila do společností Travel Service, J&T, Médea Group a Empresa Media, investovala do několika nemovitostí včetně budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy a je většinovým vlastníkem fotbalového klubu SK Slavia Praha. Stala se také partnerem české fotbalové reprezentace.