Marcela Hrdá bude výkonnou viceprezidentkou společnosti CEFC Investment (Europe) Company

Praha, 29. ledna 2016 – Úspěšná manažerka Marcela Hrdá se od 1. února 2016 stane výkonnou viceprezidentkou společnosti CEFC Investment (Europe) Company a.s. (CEFC). Jejím úkolem bude spravovat investiční aktivity firmy a řídit její rozvoj.

 

„Působení na jedné z vedoucích pozic ve společnosti CEFC Investment (Europe) Company je pro mě velká výzva, na kterou se velice těším. Mým cílem je maximálně přispět k úspěšnému působení jak samotné společnosti, tak i jednotlivých investic. A to nejenom v České republice, ale i v daších regionech Evropy,“

uvedla Marcela Hrdá.

 

Marcela Hrdá dosud působila na pozici generální ředitelky Skupiny Barrandov. Ve vedení této televizní skupiny pracovala od roku 2013. Dříve byla ředitelkou České pošty, působila také ve vedení ČSA a pražského letiště.

 

O CEFC:

Společnost CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společnosti v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. Svoje zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, UAE, Indonésii, Singapuru, Jižní Koreji nebo Japonsku. CEFC byla zařazena do TOP 500 firem světa. Opakovaně byla zařazena mezi TOP 10 nejvlivnějších společností Číny. Od roku 2013 rozdělila do charitativních a kulturních aktivit přes dvě miliardy korun a poslední čtyři roky byla oceněna jako jeden z TOP 10 největších charitativních dárců Číny. CEFC se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. V ČR je již majoritním vlastníkem skupiny Pivovary Lobkowicz, vstoupila do společností Travel Service, J&T, Empresa Media, Médea Group, investovala do několika nemovitostí včetně budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy a je většinovým vlastníkem fotbalového klubu SK Slavia Praha. Stala se také partnerem české fotbalové reprezentace.