Společnost CEFC dokončila akvizici luxusního hotelu Le Palais

Praha, 20. ledna 2016 – Společnost CEFC Investment (Europe) Company a.s. (CEFC) dokončila převzetí pětihvězdičkového hotelu Le Palais Art Hotel Prague v centru Prahy. Nový majitel plánuje hotel, který se nachází v pražských Vinohradech, zapojit do svých aktivit v oblasti cestovního ruchu.

 

„Chceme Le Palais Art Hotel Prague co nejlépe využít při našich aktivitách v oblasti cestovního ruchu. Naším cílem je vytvoření komplexní nabídky služeb pro turisty a podnikatele z Číny a celé Asie, proto jsme se rozhodli hotel Le Palais zařadit do naší koncepce. Jeho prostředí a atmosféra jsou skutečně výjimečné a poskytují návštěvníkům vysoký komfort ubytování a služeb, které chceme ke spokojenosti naší a klientů hotelu ještě více rozvíjet,“

uvedl prezident společnosti CEFC pan Chan Chauto.

 

LePalais2Rámcová smlouva o prodeji hotelu byla podepsána v listopadu loňského roku v Šanghaji během návštěvy předsedy vlády České republiky pana Bohuslava Sobotky v Číně. Po vypořádání všech náležitostí a nezbytných úkonů došlo v těchto dnech k  převzetí hotelu a CEFC se tak definitivně stává jeho majitelem.

Budova hotelu Le Palais patří k architektonickým skvostům slohu Belle Époque z konce 19. století. Tehdy se na její výzdobě podílel i významný český malíř Luděk Marold. Jako hotel slouží objekt od roku 2002, předtím byl kompletně a s respektem k historii a památkové hodnotě zrekonstruován. Jednou z výhod hotelu je umístění v klidné lokalitě a přitom blízko centra Prahy.

Společnost  CEFC má úctu k historii objektu a jeho památkové a umělecké hodnotě. V plánu má standard poskytovaných hotelových služeb a prostředí udržet a dále jej ještě zvyšovat. V objektu by také v budoucnu ráda vytvořila luxusní čínskou restauraci.

Počet čínských turistů mířících do České republiky v poslední době rychle narůstá a společnost spatřuje velký potenciál právě v dalším rozvoji cestovního ruchu mezi Českou republikou, Čínou a Asií. Proto část svých aktivit v České republice zaměřila právě na tuto oblast. Akvizice hotelu Le Palais tak navazuje například na vstup do největšího českého leteckého dopravce společnosti Travel Service.

„Máme zájem podílet se i na plánovaném provozu přímého leteckého spojení mezi Prahou a Šanghají, které by mělo odstartovat už v tomto roce. Rádi bychom realizovali další projekty v oblasti cestovního ruchu a hotelového průmyslu nejen v Praze, ale i v dalších atraktivních místech, a to i v sousedních zemích,“ dodal pan Chan Chauto.

LePalais3

 

O Le Palais Art Hotel Prague:

Budova hotelu Le Palais Art Hotel Prague patří ke skvostům slohu Belle Époque z konce 19. století, který znovuobjevoval radost ze života, optimismus a důvěru. Ozdobné štuky, nástěnné malby, skloubení historické elegance a smyslu pro detail, to vše vytváří uvnitř hotelu nezapomenutelný dojem. Charakteristické rysy tohoto stylu získal objekt během rekonstrukce už v letech 1888 a 1897, a to včetně fresek Luďka Marolda. Tento významný český malíř nejenže vytvořil umělecký design budovy, ale také zde až do roku 1898 v jednom z bytů žil. V 16. století stávala na místě hotelu viniční a hospodářská usedlost. Dnešní původně obytná budova byla postavena v roce 1841.

 

O CEFC:

Společnost CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společnosti v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. Svoje zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, UAE, Indonésii, Singapuru, Jižní Koreji nebo Japonsku. CEFC byla zařazena do TOP 500 firem světa. Opakovaně byla zařazena mezi TOP 10 nejvlivnějších společností Číny. Od roku 2013 rozdělila do charitativních a kulturních aktivit přes dvě miliardy korun a poslední čtyři roky byla oceněna jako jeden z TOP 10 největších charitativních dárců Číny. CEFC se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. V ČR je již majoritním vlastníkem skupiny Pivovary Lobkowicz, vstoupila do společností Travel Service, J&T, Empresa Media, Médea Group, investovala do několika nemovitostí včetně budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy a je většinovým vlastníkem fotbalového klubu SK Slavia Praha. Stala se také partnerem české fotbalové reprezentace.

 

 

 

Kontakt pro média za CEFC:

Pavel Bednář

Ředitel komunikace CEFC Investment (Europe) Company

E: pavel.bednar@cefceurope.com