Společnost CEFC se stává majitelem Le Palais Art Hotel Prague

cefcŠanghaj, 23. listopadu 2015 – Společnost CEFC Investment (Europe) Company a.s. (CEFC) převezme pětihvězdičkový hotel v centru Prahy – Le Palais Art Hotel Prague. Rámcová smlouva o prodeji byla dnes podepsána v Šanghaji v průběhu návštěvy předsedy vlády České republiky v Číně. Tento krok navazuje na další aktivity společnosti CEFC v oblasti cestovního ruchu, jako je například vstup do největšího českého leteckého dopravce společnosti Travel Service.

 

„Le Palais Art Hotel Prague je výjimečný svou atmosférou. Máme velký respekt k jeho historii a jeho památkové a umělecké hodnotě a chceme ho co nejlépe využít při našich aktivitách v oblasti cestovního ruchu. Pevně věříme v potenciál rozvoje a růstu tohoto odvětví a plánujeme naše aktiva v této oblasti dále rozšiřovat,“

uvedl prezident společnosti CEFC pan Chan Chauto.

 

le_palais4Dále dodává: „Naším cílem je vytvoření komplexní nabídky služeb pro turisty a podnikatele z Číny a celé Asie. Součástí našich investic je proto téměř 50% podíl v největším českém leteckém přepravci Travel Service, máme dále zájem participovat na zahájení provozu přímého leteckého spojení Praha – Šanghaj a realizovat další projekty v oblasti cestovního ruchu a hotelového průmyslu v Praze, Karlových Varech a v sousedních zemích.“

Budova hotelu Le Palais patří k architektonickým skvostům slohu Belle Époque z konce 19. století. Tehdy se na její výzdobě podílel dokonce významný český malíř Luděk Marold. Jako hotel slouží objekt od roku 2002, předtím byl kompletně a s respektem k historii a památkové hodnotě zrekonstruován.

V České republice se CEFC již stala vlastníkem několika historických objektů včetně ojedinělé secesní budovy bývalé Živnobanky v ulici Na příkopě v centru Prahy, kde zřídila sídlo pro své evropské aktivity. „Všechny tyto investice svědčí o tom, že naše záměry v ČR myslíme vážně a vážíme si historicky cenné architektury, kterou v Praze a v České republice velmi obdivujeme,“ dodal Chan Chauto.

 

le_palais2O Le Palais Art Hotel Prague:

Budova hotelu Le Palais Art Hotel Prague patří ke skvostům slohu Belle Époque z konce 19. století, který znovuobjevoval radost ze života, optimismus a důvěru. Ozdobné štuky, nástěnné malby, skloubení historické elegance a smyslu pro detail, to vše vytváří uvnitř hotelu nezapomenutelný dojem. Charakteristické rysy tohoto stylu získal objekt během rekonstrukce už v letech 1888 a 1897, a to včetně fresek Luďka Marolda. Tento významný český malíř nejenže vytvořil umělecký design budovy, ale také zde až do roku 1898 v jednom z bytů žil. V 16. století stávala na místě hotelu viniční a hospodářská usedlost. Dnešní původně obytná budova byla postavena v roce 1841.

 

O CEFC:

Společnost CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společnosti v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. Svoje zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, UAE, Indonésii, Singapuru, Jižní Koreji nebo Japonsku. CEFC byla zařazena do TOP 500 firem světa. Opakovaně byla zařazena mezi TOP 10 nejvlivnějších společností Číny. Od roku 2013 rozdělila do charitativních a kulturních aktivit přes dvě miliardy korun a poslední čtyři roky byla oceněna jako jeden z TOP 10 největších charitativních dárců Číny. CEFC se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. V ČR je již majoritním vlastníkem skupiny Pivovary Lobkowicz, vstoupila do společností Travel Service, J&T, Empresa Media, Médea Group, investovala do několika nemovitostí včetně budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy a je většinovým vlastníkem fotbalového klubu SK Slavia Praha. Stala se také partnerem české fotbalové reprezentace.

 

 

Kontakt pro média za CEFC:

Pavel Bednář

Ředitel komunikace CEFC Investment (Europe) Company

E:   pavel.bednar@cefceurope.com