Společnost CEFC dokončila akvizici budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy

Praha, 5. listopadu 2015 – Společnost CEFC Investment (Europe) Company a.s. (CEFC) se stala majitelem secesního klenotu v centru Prahy – budovy bývalé Živnobanky v ulici Na příkopě. K dokončení celé transakce došlo na základě dříve uzavřené dohody mezi představiteli CEFC a realitní skupiny CPI Property Group (CPI PG).
K podpisu a vypořádání smlouvy o převodu akcií společnosti Příkopy Property Development, a.s., jež budovu bývalé Živnobanky vlastní, došlo dne 4. listopadu 2015. Na základě této smlouvy se CEFC stala jediným akcionářem společnosti a jediným vlastníkem budovy. Budova byla zároveň zvolena za hlavní sídlo společnosti CEFC pro Evropu.

„Jednou ze stěžejních oblastí působení CEFC je finančnictví a jsme hrdí na to, že můžeme působit v prostorách, které jsou již od počátku s finančnictvím historicky spjaty. Rádi bychom na tuto tradici úspěšně navázali. Vážíme si také jedinečné architektury a atmosféry, kterou budova poskytuje, a oceňujeme její vhodné umístění,“

říká pan Chan Chauto, prezident China CEFC Energy Company Limited.

 

Spolupráce obou partnerů však tímto nekončí. CEFC má zájem dále pokračovat ve spolupráci se skupinou CPI na unikátním projektu plánovaného „ZIBA Glass Experience Musea“, které v historicky cenné budově vzniká. Oba partneři nyní budou pokračovat ve vyjednávání podmínek, za kterých může být muzeum provozováno.

 

O budově Živnobanky

Budova byla navržena architektem Osvaldem Polívkou pro bývalou Zemskou banku a postavena v roce 1896. Palác v novorenesančním slohu posloužil později jako sídlo dalším prestižním bankovním institucím – Živnostenské bance a UniCredit Bank. Pro svoji výjimečnou architekturu, zdobené interiéry a historický význam je palác z pozdního 19. století chráněn jako národní kulturní památka.

CPI PG získala budovu v roce 2011 od UniCredit Bank a spustila práce na unikátním redevelopmentu budovy v exkluzívní kanceláře a obchodní prostory, stejně jako výjimečné muzeum skla s názvem ZIBA Glass Experience Museum.

 

O CEFC:

Společnost CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společnosti v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. Svoje zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, UAE, Indonésii, Singapuru, Jižní Koreji nebo Japonsku. CEFC byla zařazena do TOP 500 firem světa. Opakovaně byla zařazena mezi TOP 10 nejvlivnějších společností ČLR. Od roku 2013 rozdělila do charitativních a kulturních aktivit přes 2 miliardy korun a poslední 4 roky byla oceněna jako jeden z TOP 10 největších charitativních dárců Číny. CEFC se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. V ČR je již majoritním vlastníkem skupiny Pivovary Lobkowicz, vstoupila do společností Travel Service, J&T, Empresa Media, Médea Group a je většinovým vlastníkem fotbalového klubu SK Slavia Praha. Stala se také partnerem české fotbalové reprezentace.

 

Kontakt pro média za CEFC:

Pavel Bednář

Ředitel komunikace

Email: pavel.bednar@cefceurope.com