Fotbalové reprezentace bude podporovat čínská společnost CEFC

Praha, 10. října 2015 – Fotbalová asociace České republiky v den utkání kvalifikace ME proti Turecku oznámila získání dalšího silného partnera do sponzorského poolu svých fotbalových reprezentací. Novým oficiálním partnerem se stala čínská společnost CEFC.

 

Dohodu dnes při slavnostním aktu na stadionu AC Sparta Praha stvrdili předseda FAČR Miroslav Pelta s Chan Chauto, prezidentem China CEFC Energy Company Limited. Podrobnosti kontraktu ani délku jeho trvání mezi STES a. s., která je marketingovou společností FAČR, a CEFC IC obě strany po vzájemné domluvě nesdělily.

 

„Českou republiku jsme si vybrali jako náš druhý domov a stala se základnou pro vstup naší společnosti na evropský trh. Vážíme si možnosti v České republice podnikat a rozvíjet se, a proto je pro nás naprosto samozřejmé, že část našich prostředků chceme věnovat zpět do života české společnosti, do její kultury a sportu. Spojení společnosti CEFC s Fotbalovou asociací České republiky je pro nás velice prestižní záležitostí, protože představuje absolutní evropskou fotbalovou špičku. To potvrzuje i fakt, že se Česká republika jako jedno z prvních mužstev kvalifikovala na evropský šampionát v příštím roce ve Francii,“

říká pan Chan Chauto, prezident China CEFC Energy Company Limited.

 

Pan Chan Chauto dodává: „Věříme také v budoucnost a potenciál spolupráce českého a čínského fotbalu. Chceme proto maximálně pomoci českým trenérům, hráčům i klubům v navázání spolupráce s čínskou stranou a jejího rozvoje. Je celá řada oblastí, jako je například výchova mládeže či organizace soutěží, kde může být Česká republika čínskému fotbalu vynikajícím partnerem.“

 

Jsme velice potěšeni, že můžeme oznámit partnerství s takto silným partnerem, jehož vstup do českého fotbalu a podpora reprezentačních výběrů může být velkým impulsem pro náš další vzestup. Finanční zabezpečení našich reprezentací bylo již nyní na velmi dobré úrovni, vstupem společnosti CEFC Investment se ale ještě zlepší,“ uvedl Miroslav Pelta.

 

V rámci reciprocity pak české národní týmy mohou využít šanci absolvovat v Číně tréninkové kempy, sehrát přátelské zápasy a obě strany budou také spolupracovat na úrovni trenérské a funkcionářské při společných workshopech.