Společnosti CEFC China Energy Company Limited a Travel Service a.s. podepsaly Smlouvu o strategickém partnerství a spolupráci

Šanghaj, 5. září 2015 – Společnost CEFC China Energy Company Limited (dále jen CEFC), zastoupená prezidentem CEFC panem Chan Chauto a společnost Travel Service a.s. (dále jen Travel Service), zastoupená členem představenstva panem Romanem Vikem, podepsali Smlouvu o strategickém partnerství a spolupráci.

 

????????????????????????????????????V rámci uzavíraného partnerství získá čínská společnost CEFC v první kroku 10% podíl ve společnosti Travel Service. Druhým krokem po provedeném due diligence bude nabytí dalších 39,92% akcií. Třetím krokem bilaterální spolupráce bude zvýšení základního jmění společnosti Travel Service o nejméně jednu miliardu korun.

Obě strany mají zájem vybudovat silného leteckého přepravce zaměřeného na všechny segmenty letecké přepravy. Oba partneři pak mají zájem také vytvořit z pražského letiště hub pro spojení mezi Čínou a střední a východní Evropou (SVE) a Evropskou unií. Velkou příležitost vidí v současném rozvoji česko – čínské spolupráce i ve využití příležitostí strategie prezidenta ČLR v budování „Nové hedvábné stezky – One Belt One Road“.

„Investice do největšího českého leteckého přepravce je pro nás velkou příležitostí k rozvoji podnikání společnosti CEFC v Evropě. Velmi dobře také vnímáme narůst zájmu o Českou republiku v asijském regionu, a to jak ze strany investorů, tak i turistů. V kontextu s otevřením přímého leteckého spojení mezi Prahou a Pekingem a dalším naším plánovaným projektem s významnou čínskou leteckou společností pak chceme z pražského letiště vytvořit pro turisty a investory z Číny a Asie bránu do regionu,“ říká prezident CEFC pan Chan Chauto a dodává: „Prahu jsme si vybrali jako sídlo svých evropských aktivit a plánujeme zde další investice ve všech oblastech, včetně cestovního ruchu.“

„V CEFC získáváme silného finančního a strategického partnera, který umožní další intenzivní rozvoj naší společnosti s potenciálem vybudovat z Travel Service nejsilnějšího leteckého přepravce ve střední a východní Evropě,“

říká Jiří Šimáně, předseda představenstva Travel Service.

 

O CEFC:

Společnost CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společnosti v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. Svoje zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, UAE, Indonésii, Singapuru, Jižní Koreji nebo Japonsku. CEFC byla zařazena do TOP 500 firem světa. Opakovaně byla zařazena mezi TOP 10 nejvlivnějších společností ČLR. Od roku 2013 rozdělila do charitativních a kulturních aktivit přes 2 miliardy korun a poslední 4 roky byla oceněna jako jeden z TOP 10 největších charitativních dárců Číny. CEFC se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit.

O Travel Service:

travelservice-01Travel Service je nejvýznamnější letecký přepravce v České republice operující pravidelné linky i charterovou přepravu v Evropě, Asii, Africe i Latinské Americe. Společnost je 34% akcionářem ve společnosti České aerolinie a.s. a je hlavním hráčem na trhu charterové přepravy na trhu v České republice a významným leteckým přepravcem na Slovensku, Maďarsku a v Polsku. V charterové přepravě operuje 43 letadly, pro klienty z řad zahraničních agentur, renomovaných zahraničních společností a sportovních týmů.

 

Kontakt pro média za CEFC:

Tomas Buzek

Chief Communication and Public Affairs Officer

Email: tomas.buzek@cefceurope.com