Investiční skupina CEFC vstupuje do Médea Group a vydavatelství Empresa Media

Jedna z největších soukromých čínských a světových investičních společností CEFC China Energy Company Limited se stává strategickým partnerem největší tuzemské komunikační skupiny Médea Group a čtvrtého největšího mediálního koncernu v ČR společnosti Empresa Media, která v ČR provozuje televizní skupinu Barrandov, je významným vydavatelem periodického tisku a provozuje elektronický deník.

 

med_3_nSpolečnosti CEFC China Energy Company Limited na straně jedné a Empresa Media a Médea Group na straně druhé podepsaly smlouvu o strategické spolupráci, na základě nichž CEFC kapitálově vstupuje do společností MÉDEA GROUP a EMPRESA MEDIA.

 

V rámci uzavíraného partnerství získá společnost CEFC minoritní podíl ve zmíněných společnostech. V rámci tohoto partnerství bude CEFC působit jako strategický a finanční partner a dosavadní jediný majitel společností Médea Group a Empresa Media, Mgr. Jaromír Soukup, bude partnerem, který bude řídit obchodní, mediální a provozní aktivity společného uskupení.

 


„CEFC je zcela mimořádně silným finančním a strategickým partnerem a partnerství s ním umožní další rozvoj naší mediální skupiny. Již v průběhu léta televizní skupina Barrandov významně zvýšila svůj podíl na trhu a partnerství s CEFC nám umožní další rozvoj naší televize, tiskových i dalších médií. Zároveň budeme posilovat naše postavení na trhu elektronických médii s ohledem na technologický náskok a know-how CEFC. A také touto cestou získáváme partnera, o kterého se můžeme opřít i při posilování naší pozice na trhu nákupu a prodeje reklamního prostoru v médiích a v dalších marketingových službách pro naše klienty. CEFC je soukromou společností, jejíž vize jsou mi velmi blízké a sympatické. Na partnerství s CEFC se velmi těším,“

říká předseda představenstva společností Barrandov Televizní Studio, Empresa Media a Médea Group, Mgr. Jaromír Soukup.

 

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo dosáhnout dohody s partnery takové velikosti a významu, jako jsou Médea Group a Empresa Media. Pevně věříme, že díky naší spolupráci se pozice na trhu v případě koncernu Médea Group upevní a v případě Empresa Media dále poroste, a společně navážeme na úspěchy, kterých náš partner již dosáhl. V obou společnostech vidíme velký potenciál, stejně tak máme velkou důvěru ve stávající management. Máme také velký respekt k vyspělosti mediálního trhu v České republice a chceme napomoci jeho dalšímu rozvoji a vývoji,“ řekl Chan Chauto, prezident CEFC.

 

 

O CEFC:

Společnost CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společností v Šanghaji a šestou největší v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. Svoje zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, UAE, Indonésii, Singapuru, Jižní Koreji nebo Japonsku. CEFC byla zařazena do TOP 500 firem světa. Opakovaně byla zařazena mezi TOP 10 nejvlivnějších společností ČLR. Od roku 2013 rozdělila do charitativních a kulturních aktivit přes 2 miliardy korun a poslední 4 roky byla oceněna jako jeden z TOP 10 největších charitativních dárců Číny. CEFC se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit.

O Empresa Media:

Vydavatelství EMPRESA MEDIA je čtvrtým největším mediálním koncernem v České republice se zásahem přes 80 procent populace České republiky. Vlastní TV Barrandov a produkční společnosti Real TV. Portfolio vydavatelství zahrnuje nejprodávanější týdeník na trhu Sedmičku, prestižní zpravodajský magazín Týden, dále pak časopisy Instinkt, Interview, Exkluziv, Popcorn, Top Dívky a Animáček, odborný titul MarketingSalesMedia a elektronický deník Týden.cz.

O Médea Group:

MÉDEA GROUP je největší komunikační skupina na českém trhu. Je kompaktním sdružením firem, poskytující kompletní servis v oblasti marketingové komunikace. A to jak z oblasti mediální komunikace, analýz cílových skupin, strategického a detailního plánování, efektivního nákupu mediálních aktivit a následného vyhodnocení dopadu, tak z oblasti kreativity, grafických prací a kompletní realizace podlinkových aktivit.

 

Kontakt pro média za CEFC:

Tomas Buzek

Chief Communication and Public Affairs Officer

Email: tomas.buzek@cefceurope.com