CEFC a J&T se zapojily do koupě Pivovarů Lobkowicz

pivovar cerna horaŠanghaj, 5. září 2015 – Čínská společnost CEFC a J&T Private Equity Group podepsaly se Zdeňkem Radilem, generálním ředitelem Pivovarů Lobkowicz, smluvní dokumentaci ke společnému postupu při nákupu majoritního podílu ve skupině Pivovarů Lobkowicz (PLG). Kupujícím 79,4 % balíku akcií od stávajících majoritních vlastníků společností Palace Capital a GO Solar se stala nově založená společnost LAPASAN s.r.o., v níž drží majoritní podíl CEFC (70 %) a další podíly má J&T Private Equity Group (20 %) a Zdeněk Radil (10 %). Celková hodnota transakce činí 1,9 miliardy korun, což představuje 79,4% podíl PLG. Součástí uzavřených dohod je právo Zdeňka Radila navýšit svůj podíl na transakci v případě úspěšného naplňování obchodní strategie PLG o dalších 10 %.

 

pivovar protivin varna2


„Respektujeme tradici českého pivovarnictví a piva, které je v české kultuře silně zakořeněné,. České pivo dosahuje prvotřídní kvality a světového věhlasu. Vstup do skupiny Pivovarů Lobkowicz je pro nás zajímavou investiční příležitostí a také symbolickým vyjádřením našeho zájmu v České republice dlouhodobě úspěšně působit,“

říká prezident CEFC pan Chan Chauto.

„Skupina Lobkowicz je čtyřkou na českém pivním trhu a reprezentuje tradiční produkci kvalitního českého piva. Naší hlavní prioritou je výroba poctivého řemeslného piva, které u našich zákazníků sklízí stále větší úspěch. Zapojením investiční skupiny CEFC se nám navíc otevírají nové možnosti výrazného posílení na asijských trzích,“ komentuje majetkovou proměnu Zdeněk Radil, generální ředitel a spolumajitel skupiny Pivovary Lobkowicz Group.

 

O CEFC

Společnost CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společnosti v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. Svoje zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, UAE, Indonésii, Singapuru, Jižní Koreji nebo Japonsku. CEFC byla zařazena do TOP 500 firem světa. Opakovaně byla zařazena mezi TOP 10 nejvlivnějších společností ČLR. Od roku 2013 rozdělila do charitativních a kulturních aktivit přes 2 miliardy korun a poslední 4 roky byla oceněna jako jeden z TOP 10 největších charitativních dárců Číny. CEFC se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit.

 

O J&T Private Equity Group

J&T Private Equity Group Limited je významný evropský investor aktivní především v oblastech energetiky a průmyslu, realit, médií, sportu, cestovního ruchu, či vědy a výzkumu. J&T Private Equity Group Limited byla založena na konci roku 2013 po oddělení mimobankovních aktivit finanční skupiny J&T, která vznikla roku 1994.

 

O Pivovary Lobkowicz Group

Pivovary Lobkowicz Group, a.s. jsou čtvrtou největší českou pivovarnickou skupinou podle tuzemských prodejů a pátou podle celkové produkce. Skládají se ze sedmi regionálních pivovarů v

Protivíně, Uherském Brodě, Jihlavě, Hlinsku v Čechách, Klášteře nad Jizerou, Vysokém Chlumci a Černá Hoře, které se nacházejí na území Čech a Moravy. V souladu s příklonem spotřebitelů ke kvalitnější a rozmanitější nabídce piva, skupina produkuje rozsáhlé portfolio různých druhů piva, které se od sebe liší širokým spektrem chutí. Při výrobě klade důraz na původní receptury a používání těch nejkvalitnějších surovin. Skupina v současnosti nabízí 70 značek piva. Mezi hlavní značky patří Lobkowicz, Rychtář, Klášter, Platan, Ježek, Černá Hora, Uherský Brod. Kromě tradičního piva jako je světlý ležák, nabízí skupina širokou škálu pivních specialit – od polotmavých piv a piv s vyšším obsahem alkoholu, až k tmavým ležákům a nealkoholickým pivům. Skupina rovněž nabízí řadu stále žádanějších svrchně kvašených piv typu IPA, ALE, pšeničné. Kromě piva jsou vyráběny i nealkoholické nápoje a stolní vody.

 

Kontakt pro média za CEFC:

Tomas Buzek

Chief Communication and Public Affairs Officer

Email: tomas.buzek@cefceurope.com